XIX FESTIWAL INTEGRACYJNY (Film)

Trudno wyobrazić sobie maj bez czołowej imprezy organizowanej przez nasz Ośrodek – Festiwalu Integracyjnego. To właśnie wtedy mamy możliwość spotkać się z zaprzyjaźnionymi z nami placówkami  – szkołami, przedszkolami… Festiwal to nie tylko artystyczne zmagania młodych artystów, ale również, a może przede wszystkim wspaniali ludzie, którzy swoją pasją i miłością do dzieci zarażają pozytywną energią, podsuwają nowe pomysły, dzielą się doświadczeniami. To także czas spotkań naszych Podopiecznych z kolegami z placówek z miasta i okolic.

Tegoroczna impreza odbyła się w Centrum Sztuki Mościce, które już od kilku lat współpracuje z nami, umożliwiając organizację tego wyjątkowego wydarzenia na najwyższym poziomie.

W tym roku tematem przewodnim Festiwalu były bajki i filmy dla dzieci. 9 zespołów przedstawiło swoje artystyczne  interpretacje najbardziej znanych dziecięcych pozycji telewizyjnych i kinowych. I tak mogliśmy podziwiać piękne morskie opowieści , szalony taniec do musicalu Greace, taniec Barbie, opowieści z Krainy Lodu, Króla Lwa, przytupywaliśmy do  tańca Pszczółki Mai, baliśmy się przerażającej czarownicy z Jasia I Małgosi i oklaskiwaliśmy z radością wszystkich małych wykonawców. Nie zabrakło też muzyki na najwyższym poziomie. Jak zwykle zaprzyjaźniona z nami Szkoła Muzyczna nie zawiodła – ich uzdolnione uczennice zagrały utwory  Ferdynada Kuchlera,  Wolfganga Amadeusza Mozarta,  Oscara Riedinga oraz Astora Piazzolli. Natomiast 9 letni laureat konkursów recytatorskich Patryk Bulaga dał niesamowity popis swych umiejętności przedstawiając utwory Jana Brzechwy i Grzegorza Kasdepke.

Jury miało bardzo trudne zadanie wyłonienia zwycięzcy wśród tylu młodych i utalentowanych  ludzi, dlatego postanowiło każdej grupie przyznać Grand Prix. Radość i brawa jeszcze długo rozbrzmiewały w murach Centrum Sztuki Mościce.

Kochani Przyjaciele –

Przedszkole Kolorowy Zakątek,

Przedszkole nr 35 w Tarnowie

Przedszkole nr 18 w Tarnowie

Szkoła Podstawowa nr 20 w Tarnowie

Szkoła Podstawowa w Zbylitowskiej Górze

SOSW w Tarnowie

Ośrodek w Jadownikach Mokrych

Szkoła Muzyczna w Tarnowie

– dziękujemy, że jesteście! Do zobaczenia za rok!!!!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.