Warszawa da się lubić (Film)

Uczniowie SOSW przeżyli niezapomniane trzy dni w Warszawie. Pobyt w stolicy wspaniale łączył  wypoczynek z atrakcyjną formą edukacji.

Swoją przygodę z Warszawą nasi podopieczni rozpoczęli od przypomnienia sobie najważniejszych wydarzeń z przeszłości miasta.  Historyczno – edukacyjny aspekt wycieczki został zrealizowany podczas zwiedzania zespołu Starego Miasta z Traktem Królewskim. Wychowankowie Ośrodka mieli także wspaniałą okazję zwiedzenia Pałacu Prezydenckiego! Zwiedzającym  zostały udostępnione pomieszczenia, w których odbywają się najważniejsze wydarzenia polityczne, m.in.:  Sala Kolumnowa, Sala Obrazowa, Sala Biała, Sala Chorągwiana i Sień Wielka oraz kaplica. Przewodnikiem grupy ze Zbylitowskiej Góry był osobisty kapelan prezydenta ks. Zbigniew Kras.

Spojrzenie na stolicę z 30 piętra Pałacu Kultury i Nauki ukazało wszystkim bardziej współczesny, europejski wymiar miasta. Panorama Warszawy z wysokości 114 metrów zrobiła wielkie wrażenie na każdym uczestniku wycieczki. Prawdziwą  okazją do poznawania świata był jednak pobyt w Centrum Nauki EKSPERYMENT oraz w PLANETARIUM.  Dzięki unikatowej technologii nasi podopieczni doświadczyli  niesamowitych odczuć  w trakcie  multimedialnego pokazu na sferycznym ekranie. Tego nie da się opisać, to trzeba przeżyć!

Bezchmurne niebo zachęcało do spędzenia czasu również na łonie natury. Malowniczy spacer po Łazienkach Królewskich dostarczył wszystkim wspaniałych przeżyć estetycznych i kulturalnych. Przechadzka wśród barwnych drzew, krzewów i kwiatów świetnie komponowała się z  poznawaniem pereł europejskiej architektury.  Między innymi Stara Oranżeria zachwycała  Królewska Galerią Rzeźby z gipsowymi kopiami najsłynniejszych rzeźb starożytnego świata.

Ostatni akord pobytu w stolicy wybrzmiał w szczególnym miejscu – w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. Zwiedzający podziwiali zarówno górną część tej imponującej, majestatycznej budowli, jak i  znajdujący się pod nią Panteon Wielkich Polaków. Podobnie jak na Wawelu, są w nim pochowani wybitni rodacy, których życia zapisało się głęboko w historii naszego kraju.

 

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z RELACJĄ FOTOGRAFICZNĄ I FILMOWĄ Z POBYTU W STOLICY

DZIĘKUJEMY STOWARZYSZENIU „PROMETEUSZ” ZA SFINANSOWANIE TAK WSPANIAŁEJ WYCIECZKI.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.