Jest taki dzień… (FILM)

W ostatnim tygodniu adwentu w naszym Ośrodku miało miejsce niecodzienne przedstawienie. Nasi Uczniowie przygotowali  taneczny spektakl, opowiadający o jednym z najważniejszych wydarzeń w dziejach świata – historię Bożego narodzenia.

W formie tańca nowoczesnego zostały opowiedziane sceny zwiastowania, drogi do Betlejem, narodzenia Jezusa, złożenia darów przez trzech króli… Dopowiedzeniem formy ruchowej stały się specjalnie dobrane do każdej mini opowieści kolędy, które słowem śpiewanym dopełniały wytańczoną historię. Pięknym uzupełnieniem przedstawienia stały się stroje i dekoracje misternie przygotowane przez nasze nauczycielki.

Przedstawienie stało się wielkim sukcesem młodych tancerzy, którzy ze wzruszeniem i łzami w oczach odbierali gratulacje i pochwały od swoich przyjaciół i nauczycieli.

Po gromkich brawach zgromadzonej w Sali widowni nadszedł czas na świąteczne życzenia, które jako pierwszy gronu pedagogicznemu, Uczniom i Rodzicom złożył nasz  Specjalny Gość, Etatowy Członek Zarządu Powiatu – pan Jacek Hudyma. Tuż po nim krótkie lecz bogate w formie życzenia złożył wszystkim nasz Dyrektor – pan Jacek Frankowski. Po części oficjalnej  nastał czas indywidualnych życzeń i dzielenia się  opłatkiem. W końcu bez pośpiechu  mogliśmy sobie  powiedzieć kilka miłych słów, niejedna łza spłynęła po policzku, niejeden uśmiech zagościł na twarzy. Nasi Podopieczni usłyszeli jak ważni są dla nas – nauczycieli, nauczyciele zaś uginali się od uścisków Uczniów. Mogliśmy wreszcie podziękować sobie za ten wspólny rok, który choć ciężki, to również piękny i pełen małych radości. Rok, który uświadomił Ośrodkowej społeczności, że dobrze być razem, tworzyć z pasją i miłością wraz  z naszymi milusińskimi piękną i bezpieczną  rzeczywistość.

Pełni otuchy i przepełnieni ciepłem tego wyjątkowego dnia usiedliśmy do wieczerzy, mistrzowsko przygotowanej przez nasze Panie Kucharki. Wspólne rozmowy przy stole, śmiech, zwierzenia, wspomnienia.  Czas się zatrzymał – nie było chyba osoby, która nie poczułaby się jak w prawdziwej Rodzinie.

FRAGMENTY PANTOMINY:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.