Rozpoczynamy WAKACJE!

Zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018, rok szczególny z wielu względów. Przede wszystkim to ostatni rok w starej lokalizacji. Na tę chwilę wszyscy czekaliśmy z utęsknieniem!  Już we wrześniu  spotkamy się w nowej, lepszej rzeczywistości odpowiadającej potrzebom i standardom  XXI wieku. Jak mówi powiedzenie – kto się nie rozwija – ten się cofa, dlatego tak ważne było dla nas jak najszybsze opuszczenie starych, niewygodnych sal i rozpoczęcie od września terapii  w obiekcie  idealnie dostosowanym,  bo budowanym w oparciu o wymagania dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, a nie z myślą o dziewiętnastowiecznej arystokracji.

Podczas spotkania wieńczącego kolejny rok nauki zaprezentowano prezentację multimedialną pt.: „ Dzieje Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego od czasów najdawniejszych do współczesności.”. Wszyscy ze wzruszeniem  oglądali  film przedstawiający ponad 45 letnią historię naszego Ośrodka.  Film pokazujący jak SOSW  ze swoją bogatą  45 letnią tradycją wkracza we współczesność  i  nowoczesność.

Drodzy wychowankowie, już 3 września  czekamy na Was w nowym obiekcie, który powita Was pięknymi klasami, pracowniami, zapleczem terapeutycznym,  salą gimnastyczną, boiskiem sportowym.  Do  waszej dyspozycji będzie również kameralny internat z  2 i 3 -osobowymi pokojami z łazienkami.  Dla Was powstaje profesjonalne centrum hipoterapii i jazdy konnej. Dla Was też zakupiliśmy BUSA,   który będzie Was woził na basen i na wycieczki.   A w okolicy piękne lasy, ścieżki dydaktyczne i akweny.  To wszystko dzieje się naprawdę ! Marzenia naszych Podopiecznych stały się rzeczywistością.

video w przygotowaniu

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.