Jesień na Mazurach (Film)

Grupa naszych podopiecznych uczestniczyła w bardzo interesujących ,  tygodniowych warsztatach rozwijających osobowość: „Odkrywam Siebie”. Zajęcia odbywały się w  Ośrodku Szkoleniowo – Wypoczynkowym „Perkoz” na Warmii i Mazurach.  Podczas projektu realizowane były treści z zakresu: komunikacji, choreoterapii, podstaw dziennikarstwa, sztuki filmowej, autoprezentacji, florystyki, wizażu, integracji i uspołecznienia. Obok atrakcyjnych zajęć stacjonarnych dużą popularnością cieszyły się liczne wycieczki krajoznawcze, wędrówki po okolicy, spacery ścieżkami dydaktycznymi, gry i zabawy terenowe.

Wielkich wrażeń dostarczyła wszystkim także całodniowa wycieczka do Olsztyna, gdzie w profesjonalnym studio radiowym nasi podopieczni poznawali tajniki pracy dziennikarskiej oraz ćwiczyli swoje talenty prezenterskie. Niesamowitych emocji  dostarczyła wszystkim wielka gala, podczas której każdy czuł się wyjątkową i niepowtarzalną gwiazdą. Podczas wieczornych zabaw, gier i konkursów nasi wychowankowie integrowali się ze swoimi kolegami i koleżankami z innych drużyn. Razem z naszymi harcerzami w „Perkozie” przebywali skauci z wielu zakątków Polski.

Przez tydzień uczestnicy projektu odkrywali swój potencjał w wielu obszarach swojej osobowości. Wypoczynkowi, zdobywaniu wiedzy i twórczej ekspresji sprzyjała piękna okolica i krystalicznie świeże powietrze. Harcerski Ośrodek Szkoleniowo- Wypoczynkowy położony jest bowiem w samym sercu sosnowego lasu, na malowniczym półwyspie otoczonym wodami jeziora Pluszne. Wspaniała słoneczna pogoda zachęcała do obcowania z piękną mazurską przyrodą. Różnorodne zajęcia pozwoliły uwierzyć wszystkim w siebie, we własne możliwości i umiejętności. Każdy odkrył swoje mocne strony, każdy osiągnął sukces. ORGANIZATOREM WARSZTATÓW BYŁ ZHP i PFRON – DZIĘKUJEMY! Dziękujemy również  Stowarzyszeniu PROMETEUSZ za  wsparcie tego wspaniałego przedsięwzięcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.