INAUGURACJA NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

Społeczność Ośrodka Szkolno – Wychowawczego zainaugurowała nowy rok szkolny uroczystą Mszą Świętą w kościele parafialnym w Zbylitowskiej Górze. W Eucharystii uczestniczyli wspólnie nauczyciele, Uczniowie oraz Rodzice. Nasi Podopieczni wspaniale zaprezentowali się w czasie części artystycznej, przedstawiając zebranym program pt. WAKACYJNE WSPOMNIENIE.  Spotkanie uświetnił swoją obecnością  Starosta Tarnowski p. Roman Łucarz, który przedstawił zgromadzonym szczegóły najważniejszej inwestycji oświatowej w powiecie – budowie nowoczesnych obiektów dla SOSW w Dwudniakach.

 „Pragnę Państwa zapewnić, że to będzie jeden z najnowocześniejszych Ośrodków dla dzieci niepełnosprawnych nie tylko w Małopolsce ale również w Polsce. – mówił Roman Łucarz –  w 2018 do Dwudniaków  przenosi się serce tego Ośrodka, przenosi się dusza tego Ośrodka i przenosi się nazwa. Tutaj w tym miejscu tego Ośrodka już nie będzie”.

Starosta zwrócił również uwagę na poszerzenie oferty terapeutycznej po przeniesieniu się w przyszłym roku w nowe miejsce.    Zmiana lokalu pozwoli na wprowadzenie nowoczesności i podniesienie jakości  zarówno w obszarze dydaktycznym, rehabilitacyjnym jak i  bytowym naszych Uczniów.

Podczas uroczystego spotkania Dyrektor Jacek Frankowski w specjalnej prezentacji przybliżył wszystkim wizualizację miejsca i  nowoczesnych obiektów, do których już za rok przeniesie się SOSW. Dyrektor przedstawił także  uczniów, którzy 1 września po raz pierwszy przekroczyli progi naszego Ośrodka. Rodzice spotkali się także z wychowawcami klas, by omówić najważniejsze kwestie organizacyjne na ten rok. Wszystkim uczniom życzymy wspaniałych osiągnięć edukacyjnych i wychowawczych, a nauczycielom radości i satysfakcji z wykonywanej pracy!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.