Przedświąteczny czas (FILM)

Na kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia wspólnota Ośrodka Szkolno – Wychowawczego zgromadziła się na uroczystym spotkaniu, by razem przeżywać radosny czas oczekiwania na kolejne Boże Narodzenie. Chociaż odbyło się to na kilka dni przed Świętami, to jednak klimat zbliżających się Świąt był mocno odczuwalny. W świąteczny nastrój wprowadził wszystkich wzruszający program artystyczny obrazujący zdumiewającą historię zbawienia. W czasach pustki duchowej i pogoni za doraźną przyjemnością trudno jest zauważyć przychodzącego Boga. Jeszcze trudniej rozpoznać Go w Dzieciątku. Komercyjna strona świąt często prowadzi do pozbawienia ich prawdziwego przesłania. Józef z Maryją nie znaleźli schronienia w żadnej gospodzie w Betlejem. „A dzisiaj czemu wśród ludzi tyle łez, jęków, katuszy? Bo nie ma miejsca dla Ciebie w niejednej człowieczej duszy…”

Po części artystycznej uczestnicy spotkania złożyli sobie serdeczne życzenia świąteczne. Całości wrażeń dopełnił uroczysty obiad, który świetnie podkreślił klimat zbliżających się świąt. Przy odświętnie zastawionym stole delektowano się tradycyjnymi polskimi potrawami wigilijnymi. Refleksyjny nastrój potęgował blask Betlejemskiego Światła Pokoju, przyniesionego do Ośrodka przez naszych harcerzy dzień wcześniej. I chociaż wigilię będziemy przeżywać w gronie najbliższych dopiero za kilka dni, to już na tym spotkaniu każdy poczuł, że przeżywamy wyjątkowy czas oczekiwania na Cud Betlejemskiej Nocy. Każdy stał się bardziej radosny i otwarty na doświadczenie tego najpiękniejszego wydarzenia w historii świata.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego wyjątkowego spotkania. Dziękujemy naszym nauczycielom oraz uczniom Państwowej Szkoły Muzycznej za muzyczną oprawę uroczystości. Dziękujemy pani Marcie za przygotowanie przedstawienia oraz wszystkim występującym uczniom. Dziękujemy osobom odpowiedzialnym za dekoracje, stroje oraz posiłki. Dziękujemy harcerzom za podtrzymanie Betlejemskiego Światła Pokoju. Dziękujemy wszystkim tworzącym ta niepowtarzana, świąteczną atmosferę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.