Zimowa Olimpiada

W Myślenicach odbyła się IX Olimpiada Zimowa gromadząca harcerzy Nieprzetartego Szlaku Chorągwi Krakowskiej. W Olimpiadzie wzięło udział 120 uczestników z całej Małopolski. Naszą drużynę reprezentowało 5 druhów i 1 druhna. Areną zmagań była malownicza góra Chełm położona w Beskidzie Makowskim. Organizatorzy przygotowali wiele różnych dyscyplin, w których „ Dżokeje” ze Zbylitowskiej Góry dzielnie walczyli, a przede wszystkim świetnie się bawili. Pierwszą konkurencją było rzucanie śnieżkami do celu, w której nasz druh Krystian Furmański zajął pierwsze miejsce, trafiając cztery na pięć rzutów! Następnie uczestnicy zjeżdżali na „jabłuszku”, sankach, przeciągali linę, a także zmagali się w wyścigach zaprzęgów. W tej ostatniej dyscyplinie nasza drużyna zajęła trzecie miejsce. Po zakończeniu wszystkich konkursów dzielni harcerze udali się do pobliskiego schroniska na ciepły posiłek. Uwieńczeniem olimpijskich zmagań było wręczenie medali i dyplomów, a także wyróżnienie najlepszych zawodników w poszczególnych konkurencjach. Po raz kolejny piękno zimy splotło się z klimatem harcerskiego braterstwa łącząc wszystkich na samym szczycie góry, gdzie każdy choć przez chwilę mógł poczuć się zdobywcą i zwycięzcą. Zawody odbywały się w duchu fair play, wszyscy świetnie się bawili zagrzewając się wzajemnie do sportowej rywalizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.