Harcerski zlot andrzejkowy

Podhale powitało naszych harcerzy siarczystym mrozem. Wieczorny przyjazd do spowitego śniegiem Nowego Targu rozpoczął harcerski zlot drużyn Nieprzetartego Szlaku. Tradycyjne andrzejkowy zjazd zgromadził w tym roku drużyny z Myślenic, Krakowa, Nowego Sącza, Nowego Targu oraz Zbylitowskiej Góry. Dżokeje pod opieką druhny Ewy spędzili w nietypowy sposób przedadwentowe chwile. Z dala od zgiełku i hucznych zabaw zasiedli wspólnie przy urokliwym kominku, by wraz z przyjaciółmi czerpać radość z kolejnego spotkania, napawać się ciszą, zasłuchać w piękno i mądrość harcerskich gawęd. Hitem rajdu okazała się skomponowana na tę okazję przez druhnę Ewę piosenka, którą wspólnie wykonały wszystkie drużyny. Ciekawy wątek spotkania stanowił pokaz regionalnych strojów góralskich.

Sobotni dzień harcerze rozpoczęli od porannej zbiórki i śniadania. Nasi Gospodarze zaplanowali na drugi dzień rajdu grę terenową oraz spotkanie w uroczym rezerwacie przyrody. Po otrzymaniu mapy skauci wyruszyli na wędrówkę, przemierzając zaśnieżoną okolicę. Trasa rajdu wiodła wzdłuż najwyżej położonego lotniska w Polsce, należącego do Aeroklubu Nowy Targ. Po zaliczeniu wszystkich punktów kontrolnych harcerze dotarli do Rezerwatu Przyrody „Boru na Czerwonem”, miejsca szczególnie chronionego ze względu na występowanie torfowiska wysokiego . Fachowa wiedza przekazana przez leśnika oraz indywidualny odbiór otaczającego piękna przyrody – zachwycił harcerskie bractwo. Po cennej lekcji przyrody oraz gościnie w góralskiej karczmie, harcerze wrócili do ośrodka na smaczny obiad. Ostanie wspólne chwile andrzejkowego spotkania upłynęły na wzajemnych podziękowaniach , wykonaniu zdjęć i wymianie wrażeń. W harcerskich sercach pozostała nadzieja na kolejne niezapomniane chwile.

Pragniemy wyrazić niezmierną wdzięczność naszym Gospodarzom ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego nr 1 w Nowym Targu za stworzenie klimatu prawdziwej harcerskiej przyjaźni. Czuwaj!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.