XV Festiwal Integracyjny (FILM)

Już po raz piętnasty rozśpiewani i roztańczeni artyści z zaprzyjaźnionych przedszkoli, szkół i placówek spotkali się na Festiwalu Integracyjnym organizowanym przez nasz Ośrodek i działające przy nim Stowarzyszenie PROMETEUSZ. Tematem inspirującym uczestników tegorocznej edycji Festiwalu była piosenka żeglarska. Rytmy szant wprowadziły wszystkich w niezapomniany żeglarski klimat, gdzie każdy mógł poczuć się uczestnikiem niezwykłego, muzycznego rejsu po bezkresnych morzach i oceanach. Niemal na własne oczy można było zobaczyć keję do której dopływają jachty, poczuć gorący piasek na plaży, czy usłyszeć krzyk unoszących się nad grzbietami fal mew. Co pewien czas dało się słyszeć także żeglarskie pozdrowienie – „ahoj!” wykrzyczane przez wspaniałą, ponad dwustuosobową widownię. Gorące, porywające tańce inspirowane muzyką z filmów o piratach i podróżach, barwne słowa piosenek opowiadających o żeglowaniu, życiu na morzu i niesamowitych przygodach stworzyły atmosferę, którą tylko żeglarska brać potrafi wytworzyć.

Wśród wykonawców biorących udział w tegorocznym Festiwalu Integracyjnym znaleźli się młodzi instrumentaliści z Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie, uczniowie Ośrodka Szkolno – Wychowawczego z ul. Romanowicza, przedszkolaki z Przedszkoli nr 18 i 35 z Tarnowa oraz ze Zbylitowskiej Góry. Reprezentowane były również Szkoły Podstawowe: Szkoła nr 20 w Mościcach i Szkoła w Zbylitowskiej Górze. Najdłuższą trasę, bo aż z Jadownik Mokrych pokonali przedstawiciele Ośrodka Rehabilitacyjnego CARITAS. Oczywiście, znakomicie zaprezentowali się też uczniowie naszego Ośrodka w Zbylitowskiej Górze – Ilonka, Bartek, Krystian i Alicja przy akompaniamencie panów: Dawida, Jacka i Macieja.

Nasz festiwalowy rejs dobiegł do końca, trzeba było przybić do kei i przycumować. Nie sądzimy jednak, aby kotwice zbyt długo trzymały nas w tym samym miejscu i już dziś zaczynamy myśleć o kolejnym Festiwalu. Co będzie jego tematem jeszcze nie wiadomo, ale pomysły powoli zaczynają spływać już do głów i zapewniamy, że będzie równie kolorowo, rytmicznie i wesoło jak w bieżącym roku.

Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Centrum Sztuki Mościce Agnieszce Kawie, której sympatia i przychylność po raz kolejny pozwoliła nam skorzystać z profesjonalnej sceny w Centrum Sztuki Mościce. Dziękujemy również obsłudze: inspicjentowi, technikom i akustykom za fachową oprawę techniczną imprezy. Nie byłoby Festiwalu gdyby nie znakomici wykonawcy i ich opiekunowie.  Przygotowane przez nich prezentacje zachwycały ekspresją, wokalnym i tanecznym talentem oraz niebanalnymi pomysłami. Dziękujemy za zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie tak fantastycznych występów scenicznych. Podziękowania składamy także osobom prowadzącym – pani Marcie i panu Maciejowi, dzięki którym mogliśmy się poczuć jak na prawdziwym, kołysanym wiatrem żaglowcu.

Wyrazy wdzięczności kierujemy również do naszych sponsorów, bez wsparcia których nie mógłby się odbyć XV Festiwal Integracyjny. Dziękujemy Grupie Azoty oraz Centrum Napędów Sternet za finansową opiekę nad Festiwalem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.