Echa koncertowe (FILM)

W miniony czwartek 6 czerwca sala koncertowa Centrum Sztuki Mościce wypełniła się niemal do ostatniego miejsca. Koncert Integracyjny, który stanowił element obchodów 40-lecia Ośrodka zgromadził ponad 120 młodych artystów i ponad 250 naszych przyjaciół . Patronat honorowy nad imprezą objęli Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Roman Ciepiela i Starosta Tarnowski Roman Łucarz.

Uroczystość uświetnili swoja obecnością : Józef Rojek poseł na Sejm RP, Roman Łucarz Starosta Tarnowski, Alina Bagińska przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego, Andrzej Skolmowski Wiceprezes Zakładów Azotowych SA w Tarnowie-Mościcach, Edmund Juśko Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego, Józef Lewicki przedstawiciel Małopolskiego Kuratorium oraz wielu dyrektorów szkół i placówek oświatowych prowadzących od lat współpracę z Ośrodkiem w obszarze integracji.

Po uroczystym powitaniu gości przez dyrektora Ośrodka Michała Stacha głos zabrał Starosta Tarnowski Roman Łucarz, który złożył serdeczne gratulacje całej społeczności Ośrodka i życzył dalszych osiągnięć i sukcesów. Życzenia jubileuszowe przekazali także poseł na Sejm RP Józef Rojek oraz Wiceprezes Zakładów Azotowych SA w Tarnowie-Mościcach Andrzej Skolmowski.

Okolicznościowe adresy na ręce dyrektora Ośrodka skierowali także: Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Roman Ciepiela oraz poseł na Sejm RP Urszula Augustyn.

Koncert podzielony był na dwie części, w pierwszej w repertuarze klasycznym zaprezentowali się uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie. Kwartet smyczkowy Corda, soliści wraz z opiekunem panią Danusią Augustyn zaczarowali wszystkich widzów swoją grą pełną pasji i artyzmu.

Mocnym akcentem był występ zespołu „Uwaga na jeże”, którego liderem jest nauczyciel ZST w Tarnowie Grzegorz Dzierwa. Ostre gitarowe riffy, mocny wokal Kasi podniósł nas z foteli, ręce same składały się do oklasków.

Doskonale na profesjonalnej estradzie zaprezentowali się także nasi uczniowie, którzy wykonali dwie piosenki przy akompaniamencie nauczycieli naszego Ośrodka.

Pierwszą część koncertu zakończył występ zespołu jazzowego NO NAME z Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie. Młodzi muzycy, których prowadzi świetny gitarzysta jazzowy Piotr Pociask zachwycili słuchaczy swoją grą, a szczególne zainteresowanie wzbudził fagot, który rzadko można usłyszeć w składzie jazzowym.

Po półgodzinnym antrakcie w przepięknych układach tanecznych zaprezentowali się najmłodsi artyści, dzieci z tarnowskich Przedszkoli nr 18 i 35 . Równie atrakcyjne były prezentacje kolejnych zaproszonych grup : Zespołu Szkół Sportowych w Tarnowie-Mościcach, Zespołu Szkół Publicznych w Zbylitowskiej Górze, Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Tarnowie, Ośrodka Rehabilitacyjnego w Jadownikach Mokrych oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tarnowie.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy byli z nami w tym dniu świętując nasz jubileusz. Szczególne podziękowania kierujemy do rodziców naszych wychowanków, którzy tak licznie przybyli do Centrum Sztuki Mościce.

Wielkie ukłony kierujemy także w stronę pani Dyrektor Centrum Sztuki Mościce Agnieszki Kawy, która przyjęła nas i naszych gości pod swój dach.

Dziękujemy także Karpackiej Spółce Gazownictwa Oddział Zakład Gazowniczy w Tarnowie za sponsorowanie naszej imprezy.

Wspomnienia tego dnia na długo pozostaną w naszych sercach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.