Dzień Rodziny (FILM)

Wszyscy wiemy, jak ważna jest rodzina w życiu dziecka. Daje poczucie bezpieczeństwa, miłości i akceptacji. To właśnie mama i tata stają się pierwszymi i najważniejszymi nauczycielami małego człowieka. SOSW doceniając pracę i codzienne trudy w wychowywaniu naszych milusińskich, jak co roku zorganizował wyjątkowy piknik dla uczniów i ich rodzin. Piękna pogoda sprzyjała wypoczynkowi na łonie natury, a występy artystyczne dostarczały co nuż nowych wzruszeń. Każda klasa od wielu miesięcy przygotowywała mini przedstawienie, które zostało zaprezentowane na deskach naszej Ośrodkowej sceny. Jako pierwsi zaprezentowali się najmłodsi uczniowie klasy I, którzy wprowadzili wszystkich w tematykę spotkania. Tuż za nimi swoje umiejętności wokalne i aktorskie przedstawiły dzieci z klasy III. Obydwa występy zostały nagrodzone wielkimi brawami, co dla naszych najmłodszych pociech było największą nagrodą za ich ciężką pracę podczas prób.

Kolejne występy wprowadzały widownię to w śmiech, to w zadumę i refleksję, to znowu wzruszały. Klasa V rozśmieszyła nas skeczem, klasa VI a zatańczyła, a klasa VI b w pięknych strojach przedstawiła muzyczno- taneczną inscenizację do piosenki Marka Grechuty, brawurowo zaśpiewanej przez Iwonę Wiatr, naszą uzdolnioną zdobywczynię wielu nagród festiwali muzycznych. Również klasa II Gimnazjum zatańczyła do piosenki Grechuty, natomiast klasa I Gimnazjum przedstawiła piękną choreografię, jak również bajeczne stroje do znanej wszystkim piosenki Stokrotka. Niejedna mama przytupywała, oglądając występ, niejeden tata podśpiewywał pod nosem… . Równie pięknie zaprezentowała się klasa I PDP, która grając i śpiewając wywołała uśmiech na twarzach wszystkich gości, a dumni rodzice głośno oklaskiwali swoje pociechy. Część artystyczną dzieci zakończył Taniec Cygański Formacji Tańca Współczesnego, działającego w naszym Ośrodku. Podsumowaniem części artystycznej był pokaz jazdy konnej naszych uczniów, jeźdźców StadNinki.

Nie był to jednak koniec niespodzianek! Nauczyciele SOSW przygotowali dla wszystkich nietypowe przedstawienie. Przebrani za niezwykłe stwory, odegrali Bajkę o Jędrku Jeżyku. Piękna, terapeutyczna bajka o chłopcu z kolcami, który różniąc się od swojej rodziny, postanawia ją opuścić, ukazała problem inności i niezrozumienia społecznego osób upośledzonych i kalekich. Morał bajki, iż nie kolce ważne, lecz serce twoje, na pewno wyrył się w pamięci wszystkich obecnych. Po części artystycznej dyrektor zaprosił gości na poczęstunek. Przy kawie, ciastku czy też daniach grillowych rodzice mogli wymienić się doświadczeniami, spokojnie porozmawiać i pożartować, a także udzielić sobie nawzajem, tak ważnego przecież, wsparcia. W tym wyjątkowym dniu rodzice mieli możliwość uczestniczenia w kursie pierwszej pomocy. To bardzo ważne, aby każdy wiedział, jak pomóc drugiemu człowiekowi, gdy zajdzie taka potrzeba. To niecodzienne spotkanie zostało zwieńczone i podsumowane wspaniałą prelekcją ks. dr Jerzego Smolenia, zatytułowaną: Dobry rodzic-szczęśliwe dziecko. Ksiądz Jerzy nie tylko zainteresował zebranych omawianą tematyką , ale również zainspirował i dodał odwagi i wiary w sens i wartość pracy z naszymi milusińskimi.

Dziękujemy wszystkim za to wspólne świętowanie! Do zobaczenia w przyszłym roku!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.