Regionalny Mityng Olimpiad Specjalnych w Jeździe Konnej

Za nami wielkie sportowo-jeździeckie święto! Prawie wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z absolwentami i zawodnikami z innych placówek uczestniczyli w Regionalnym Mityngu Olimpiad Specjalnych w Jeździe Konnej. Impreza odbyła się 27 kwietnia. Była wspaniałą okazją do doświadczenia sportowych emocji w duchu fair play.

Przypominamy, że Ruch Olimpijski ma trzy odgałęzienia: tradycyjną Olimpiadę, Sport Paraolimpijski (zrzeszający zawodników z niepełnosprawnością fizyczną) i Olimpiady Specjalne (dedykowane sportowcom z niepełnosprawnością intelektualną).

Jeźdźcy starali się wypaść jak najlepiej – na miarę swoich możliwości. Cały czas mieliśmy w pamięci przysięgę, jaką złożyli wszyscy startujący: „Pragnę zwyciężyć. Lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku”. Możemy potwierdzić – wszyscy zawodnicy byli bardzo dzielni! Rozegrano 3 konkurencje: bieg z przeszkodami, wyścig po ósemce i ujeżdżenie.

Impreza była też okazją do integracji i promocji idei sportu osób z niepełnosprawnościami. W organizacji pomogła liczna grupa wolontariuszy. Pomiędzy startami wolontariusze i zawodnicy spędzali wspólnie czas utwierdzając się w tym, jak bardzo łączy ich wspólna pasja: konie i sport.

Odwiedził nas też gość specjalny – pan Tomasz Stelmach – Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego.  Dziękujemy za wsparcie i obecność!

Z całego serca gratulujemy Zawodnikom! Byliście rewelacyjni! Atmosferę podgrzewał sportowy doping całej społeczności SOSW, zarówno uczniów jak i pracowników. Głównym organizatorem był Piotr Ptak. Dziękujemy za wspaniale spędzony czas!

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i pomoc w organizacji! Szczególne podziękowania należą się Dyrekcji SOSW za nieustające wsparcie dla naszego Klubu Olimpiad, Stowarzyszeniu PROMETEUSZ, które pomaga w prowadzeniu stajni i również wspiera Zawodników oraz pani Edycie i panu Szymonowi za ufundowanie słodkich nagród.

Chcemy podkreślić rolę wsparcia finansowego, które otrzymaliśmy od Grupy Azoty na utrzymanie koni i zakup sprzętu. Bardzo dziękujemy! Dzięki takim Przyjaciołom nasi Zawodnicy mogą trenować i startować.

Na zawodach było również widać nowe wyposażenie stajni zakupione przez Stowarzyszenie PROMETEUSZ dzięki inwestycji w ramach programu MEiN pn. „Rozwój potencjału infrastrukturalnego podmiotów wspierających system oświaty i wychowania”.