Spotkania z Policją

W ramach działań praktycznych związanych z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży systematycznie gościmy w Ośrodku przedstawicieli Policji. Jak zawsze, Goście wzbudzili niemałe zainteresowanie , a profesjonalizm i ich zaangażowanie ujęły wszystkich. Zaczęło się od rozpoznawania stopni policjantów i elementów ich umundurowania, co było wstępem do przedstawienia interesującej prezentacji multimedialnej na temat różnych formacji istniejących w Policji i ich zadań. Wychowankowie wzięli udział w mini konkursie wiedzy o bezpiecznym poruszaniu się po drogach, odpowiadali na pytania i wykazali się dużą wiedzą, a zaistniałe wątpliwości rozwiewane były przez prelegentów. Na zakończenie spotkania wszyscy wychowankowie otrzymali praktyczny prezent – opaski odblaskowe i obiecali  ich używać. Jednak finałem spotkania i największą atrakcją było zaproszenia do zwiedzenia  radiowozu. To było COŚ, każdy mógł zasiąść za kierownicą, użyć megafonu do wydania poleceń, ale gwoździem programy była możliwość włączenia sygnałów akustycznych i świetlnych radiowozu.

Wielkie emocje wśród podopiecznych wywołała także wizyta  Policjanta z  psem tropiącym,  pracującym przy zabezpieczaniu różnych imprez, specjalizującym się w wykrywaniu materiałów wybuchowych. Uczestnicy spotkania mogli dotknąć niektórych elementów wyposażenia – kamizelki kuloodpornej, pałki, zobaczyć umiejscowienie innych akcesoriów na specjalnych szelkach, czy dokładnie obejrzeć mundur jakiego używa policjant na służbie. Centralnym  punktem wizyty był pokaz umiejętności i stopnia wyszkolenia psa. Wychowankowie byli zachwyceni talentami i  karnością psa tropiącego, ale też jego przywiązaniem do przewodnika.

Bardzo dziękujemy funkcjonariuszom za wizyty, dzięki nim dużo dowiedzieliśmy się o specyfice pracy policji, poszerzyliśmy naszą wiedzę i umiejętności. Dziękujemy panu Komendantowi Komendy Miejskiej  Policji  w Tarnowie za oddelegowanie funkcjonariuszy do naszej placówki i liczymy na dalszą współpracę.

Dziękujemy p. Zbyszkowi za koordynację i organizację spotkań z Policją.